Zagubiony w myśli – granice ludzkiego umysłu i przyszłość medycyny

W dawnych czasach lekarze myśleli w grupach; Zaokrąglanie , czy to na oddziałach czy w czytelni radiologii, było dla kolegów szansą na wspólną pracę nad problemami zbyt trudnymi do rozwiązania dla każdego umysłu. Dziś myślenie wygląda zupełnie inaczej: robimy to sami, skąpani w niebieskim świetle ekranów komputerowych.
Nasza odrażająca reakcja polega na obwinianiu komputera, ale korzenie tej zmiany biegną znacznie głębiej. Myślenie medyczne stało się znacznie bardziej złożone, odzwierciedlając zmiany w naszych pacjentach, naszym systemie opieki zdrowotnej i medycynie. Złożoność medycyny przekracza teraz możliwości ludzkiego umysłu.
Rozwiązaniem są komputery, które nie stanowią problemu. Ale wykorzystanie ich do zarządzania złożonością medycyny XXI wieku będzie wymagało fundamentalnych zmian w sposobie myślenia o myśli oraz w strukturze edukacji medycznej i badań.
To ironiczne, że kiedy lekarze czują, że nie ma czasu na codzienną rutynę, potrzeba głębszego myślenia jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Wiedza medyczna szybko się rozwija, dzięki rozszerzeniu zakresu terapii i diagnostyki napędzanych postępami w dziedzinie immunologii, genetyki i biologii systemów. Pacjenci są starsi, mają więcej współistniejących chorób i więcej leków. Widzą więcej specjalistów i przechodzą kolejne testy diagnostyczne, co prowadzi do wykładniczego gromadzenia danych z elektronicznych kart zdrowia (EHR). Każdy pacjent jest teraz wyzwaniem wielkich danych , z ogromną ilością informacji na temat przeszłych trajektorii i aktualnych stanów.
Wszystkie te informacje obciążają naszą wspólną umiejętność myślenia. Medyczne podejmowanie decyzji stało się szalenie skomplikowane. Pacjenci i lekarze potrzebują prostych odpowiedzi, ale niewiele wiemy o tym, do kogo należy się odwoływać w przypadku testów BRCA lub kogo leczyć za pomocą inhibitorów PCSK9. Powszechne procesy, które kiedyś były proste – wykluczając zatorowość płucną lub radząc sobie z nowym migotaniem przedsionków – teraz wymagają wielu decyzji.
Nic więc dziwnego, że wiele z tych decyzji jest błędnych. Większość testów powraca ujemnie, ale błędna diagnoza pozostaje powszechna.1 Pacjenci szukający pomocy w nagłych wypadkach są często przyjmowani do szpitala niepotrzebnie, ale wielu także umiera nagle wkrótce po wysłaniu do domu.2 Ogólnie rzecz biorąc, zapewniamy naszym pacjentom o wiele mniej korzyści niż mamy nadzieję. Niepowodzenia te przyczyniają się do głębokiego niezadowolenia i wypalenia zawodowego wśród lekarzy i zagrażają finansowej stabilności systemu opieki zdrowotnej.
Jeśli podstawową przyczyną naszych wyzwań jest złożoność, to jest mało prawdopodobne, aby rozwiązania były proste. Prośba lekarzy o cięższą pracę lub mądrzejszy nie pomoże. Wezwania do zmniejszenia niepotrzebnej opieki spadają płasko: wszyscy wiemy, jak trudno jest określić, jaka opieka jest konieczna. Zmiana zachęt jest atrakcyjną dźwignią dla decydentów, ale samo to nie ułatwi podejmowania decyzji: możemy nagradzać lekarzy za zapewnienie mniejszej opieki, ale końcowym rezultatem może być po prostu mniejsza opieka, a nie lepsza opieka.
Pierwszym krokiem do rozwiązania jest uznanie głębokiego niedopasowania zdolności ludzkiego umysłu do złożoności medycyny. Dawno temu zdaliśmy sobie sprawę, że nasze wrodzone sensorium było niewystarczające do badania wewnętrznych czynności organizmu – stąd opracowaliśmy mikroskopy, stetoskopy, elektrokardiogramy i radiogramy
[więcej w: dionelle opinie, salus śrem, cewnik nelatona ]

Tags: , ,

No Responses to “Zagubiony w myśli – granice ludzkiego umysłu i przyszłość medycyny”

 1. Oliver says:

  Article marked with the noticed of: katowice restauracja[...]

 2. Olivia says:

  Pisane na kolanie

 3. Neophyte Believer says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odtrucie po alkoholu[...]

 4. Janina says:

  cukier to czysta energia

 5. Screwtape says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: sklep rehabilitacyjny[...]

 6. Digger says:

  Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?

Powiązane tematy z artykułem: cewnik nelatona dionelle opinie salus śrem