Podstawowa opieka nad WomenWomens Primary Health Care: Praktyka i procedury biura

Dlaczego ktoś powinien kupować podręcznik o zdrowiu kobiet. Wielu internistów ogólnych ma na swoim półce co najmniej jeden podręcznik ambulatoryjnej medycyny. Przed podjęciem decyzji o zakupie oddzielnej książki na temat zdrowia kobiet, lekarze muszą najpierw zdecydować, czy kupują w ogóle pole zdrowia kobiet. Jak mi kiedyś powiedział jeden z moich kolegów generalnych: Jeśli robisz zdrowie kobiet, co ja robię. . Jej zdumienie nad proliferacją ośrodków zdrowia kobiet jest podzielane przez wielu lekarzy. Jeśli niektórzy lekarze sceptycznie odnoszą się do potrzeby zdrowia kobiet jako dyscypliny, wiele kobiet, które są ich pacjentami, nie jest. Głosując nogami, pacjenci uciekają do ośrodków zdrowia kobiet przez ostatnią dekadę. Jednym z powodów jest to, że w tradycyjnym modelu opieki opieka nad kobietami jest często fragmentaryczna. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej są szkoleni w zakresie udzielania ogólnej opieki medycznej i kierowania pacjentów do specjalistów w celu rozwiązania konkretnych problemów. Ponieważ wielu lekarzy ogólnych czuje się nieswojo, traktując kobiece problemy ginekologiczne i psychiczne, kobiety często przemieszczają się tam i z powrotem między kilkoma lekarzami, aby zapewnić im opiekę.
Oprócz nieskuteczności i nieporozumień generowanych przez ten system, istniały również istotne luki w wiedzy większości lekarzy na temat problemów zdrowotnych, z którymi borykają się kobiety. Na przykład dziesięć lat temu nikt nie myślał o pytaniu pacjentów o przemoc domową. Dzisiaj takie pytania są rutynowymi elementami historii dla studentów medycyny i mieszkańców, głównie z powodu włączenia problemów zdrowotnych kobiet do programów szkoleniowych.
Wiedza o problemach zdrowotnych kobiet często przekazywana jest od nauczyciela do studenta zbyt nieformalnie, a proces udostępniania tych informacji poprzez prace referencyjne dopiero się rozpoczyna. Dwa nowe podręczniki, Podstawowa opieka nad kobietami i kobietami w podstawowej opiece zdrowotnej, to mile widziane zasoby.
Podstawowa opieka nad kobietami to podręcznik, który ma na celu pomoc świadczeniodawcom opieki podstawowej w oferowaniu wszechstronnej, kompleksowej opieki dla kobiet. Jego 57 dobrze napisanych rozdziałów będzie najbardziej przydatnych dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, którzy są internistami i lekarzami rodzinnymi, chociaż ginekolodzy z ogólnym nastawieniem mogą również uznać to za pomocne. Znaczna część tej książki dostarcza informacji, których nie można znaleźć w tradycyjnych podręcznikach do medycyny wewnętrznej, a nawet w podręcznikach medycyny ambulatoryjnej. Na przykład są rozdziały poświęcone medycynie lesbijskiej, przemocy seksualnej i przemocy w rodzinie – tematy, które nie są uwzględnione w żadnym innym podręczniku w mojej bibliotece.
Rozdziały poświęcone podstawowej opiece nad kobietami są zorganizowane w spójny sposób, z rozdziałami dotyczącymi częstości występowania i czynników ryzyka, wyników klinicznych, leczenia, badań przesiewowych, kontrowersji i kryteriów skierowania do specjalisty. Te rozdziały są jasno napisane i pełne przydatnych informacji dla klinicystów aktywnie zaangażowanych w opiekę nad pacjentem.
Redaktorzy podstawowej opieki nad kobietami byli mądrzy, aby ograniczyć ich tematykę do chorób, które dotykają kobiety głównie lub dotykają kobiety inaczej niż mężczyzn. Na przykład istnieją rozdziały dotyczące nietrzymania moczu, ale nie niewydolności nerek i zaburzeń tarczycy, ale nie cukrzycy. Nie starali się stworzyć obszernego podręcznika medycyny ambulatoryjnej dla kobiet
[więcej w: tabcin skład, 4flex ulotka, uro vaxom opinie ]

Tags: , ,

No Responses to “Podstawowa opieka nad WomenWomens Primary Health Care: Praktyka i procedury biura”

 1. Scrapper says:

  Konieczne jest branie leków

 2. Emilia says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatolog bielsko biała cennik[...]

 3. Trip says:

  U mnie szybko udalo sie wrocic do normalnego funkcjonowania

 4. Michał says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: zabiegi dla mężczyzn[...]

 5. Sandbox says:

  jagody goji są smaczne i to wystarczy

Powiązane tematy z artykułem: 4flex ulotka tabcin skład uro vaxom opinie