Opowieść o dwóch epidemiach – leczenie HCV wśród rdzennych Amerykanów i weteranów

W świetle toczących się debat na temat budżetów opieki zdrowotnej i rosnących cen leków, obecny kryzys zdrowia publicznego może dostarczyć przydatnych informacji. Dla pacjentów, którzy otrzymują opiekę zdrowotną za pośrednictwem dwóch oddzielnych agencji federalnych, epidemia wirusa zapalenia wątroby typu C (HCV) rozwija się na wiele różnych sposobów. W ostatnich latach system opieki zdrowotnej Departamentu Weteranów (VA) postawił odpowiedź na HCV, która powinna budzić zazdrość każdego systemu opieki zdrowotnej, publicznego lub prywatnego. Z drugiej strony, Indiańska Służba Zdrowia (IHS), agencja, która obsługuje amerykańskich Indian i Alaskańskich tubylców, stara się zaspokoić potrzeby swoich pacjentów z HCV. Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest przewlekłą infekcją wirusową, która dotyka około 3,5 miliona Amerykanów. Większość z tych osób była narażona na wirusa dziesiątki lat temu, a wiele z nich nadal nie wie, że są zarażone, ponieważ HCV często pozostaje bezobjawowe przez wiele lat, ponieważ w milczeniu uszkadza wątrobę. Czynniki ryzyka zakażenia HCV obejmują zażywanie narkotyków w formie iniekcji oraz historyczne narażenia medyczne (np. Przez transfuzję krwi przed 1996 r.). Wirus jest siłą napędową wzrostu liczby zachorowań na raka wątroby w Stanach Zjednoczonych i zabija więcej Amerykanów niż 60 innych chorób zakaźnych podlegających obowiązkowi zgłoszenia, w tym HIV, w połączeniu1. W ostatnich latach przełom spowodował leki, które mogą wiarygodnie wyleczyć HCV, często za pomocą jednej pigułki przyjmowanej raz dziennie przez zaledwie 12 tygodni. Te nowe leki umożliwiają dostawcom usług podstawowej opieki zdrowotnej odgrywanie aktywnej roli w eliminacji zakażenia HCV. Teraz największą barierą są koszty: cena detaliczna każdej tabletki przekracza 1000 USD.
Nawet przy uwzględnieniu federalnych zniżek koszt jest ogromną przeszkodą w leczeniu dużej liczby pacjentów. Jednak VA jest na dobrej drodze do ukończenia leczenia wszystkich pacjentów zakażonych HCV – prawie 200 000 osób – w ciągu najbliższych kilku lat.2 W przeciwieństwie do IHS, który obejmuje około 40% mniej pacjentów z HCV niż VA, 3 potrzebują dziesięcioleci, aby traktować je wszystkie. Ta rozbieżność przynosi wymierne żniwo: amerykańscy Indianie i Alascy tubylcy mają najwyższą śmiertelność związaną z HCV jakiejkolwiek rasy (w 2015 r. W sumie 12,95 na 100 000, w porównaniu z 4,91 na 100 000 w populacji USA jako całości) .4 Jak jedna populacja radziła sobie tak dobrze, podczas gdy druga pozostała tak daleko w tyle.
Jedną z odpowiedzi byłyby zasoby. VA dba o około 4 razy więcej pacjentów niż IHS, ale jej budżet jest ponad 10 razy większy (budżet VA to 59 miliardów dolarów, który został uzupełniony o ponad 2 miliardy dolarów przeznaczonych na HCV, budżet IHS to 5,7 miliard, w tym zbiory od publicznych i prywatnych ubezpieczycieli). IHS przeznacza 3 688 USD na osobę na opiekę zdrowotną – mniej niż połowę średniej dla Stanów Zjednoczonych jako całości (9,523 USD) .5 Gdy VA otrzymała dodatkowe fundusze na drogie nowe leki HCV, umieściła leki na krajowych recepturach podstawowych i zniosła wszystkie niekliniczne ograniczenia dotyczące leczenia. W rezultacie częstość leczenia wzrosła ponad 20-krotnie.2 leki HCV nie są jednak w formie IHS, więc klinicyści muszą spędzić sporo czasu, często podejmując nieudane próby uzyskania płatników zewnętrznych, takich jak prywatni ubezpieczyciele, Medicaid i programy pomocy pacjentom, aby za nie zapłacić
[hasła pokrewne: dionelle opinie, calcifos, salus śrem ]

Tags: , ,

No Responses to “Opowieść o dwóch epidemiach – leczenie HCV wśród rdzennych Amerykanów i weteranów”

 1. Kamil says:

  jedni pisza tak drudzy inaczej

 2. 57 Pixels says:

  [..] Cytowany fragment: chirurgia dentystyczna[...]

 3. Scrapper says:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

 4. Bowie says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odzież medyczna[...]

 5. Seweryn says:

  cierpiącym na przewlekłe bóle brzucha o nieustalonej przyczynie

Powiązane tematy z artykułem: calcifos dionelle opinie salus śrem