Nietolerancja laktozy

Suarez i in. (Wydanie z 6 lipca) stwierdzili, że osoby, które identyfikują się z poważną nietolerancją laktozy, mogą błędnie przypisywać różnorodne objawy brzuszne nietolerancji laktozy. Brak informacji o objawach ich pacjentów po spożyciu 15 g laktozy uniemożliwia określić, czy któryś z badanych był rzeczywiście nietolerancyjny wobec laktozy – to znaczy, czy doszło do objawów żołądkowo-jelitowych oprócz złego wchłaniania laktozy. Osoby bezobjawowe po spożyciu badanej dawki laktozy nie powinny zgłaszać żadnych różnic w objawach między mlekiem i hydrolizowanym mlekiem laktozowym.
Marvin S. Medow, Ph.D.
Howard R. Sloan, MD, Ph.D.
New York Medical College, Valhalla, NY 10595
Odniesienie1. Suarez FL, Savaiano DA, Levitt MD. Porównanie objawów po spożyciu mleka lub zhydrolizowanego mleka laktozy przez osoby z ciężką nietolerancją laktozy zgłaszaną przez pacjenta. N Engl J Med 1995; 333: 1-4
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Przypuszczalnie miliony ludzi z niskim poziomem laktazy jelitowej są wyraźnie symptomatyczne po wypiciu szklanki lub dwóch odtłuszczonego mleka na pusty żołądek. Mleko pełne, o zawartości tłuszczu, opuszcza żołądek wolniej niż mleko odtłuszczone. Ponieważ próg objawów jest podwojony, gdy mleko lub laktoza są przyjmowane z posiłkiem, badacze powinni przetestować ludzi, którzy stali się wyraźnie symptomatyczni wobec szklanki mleka przyjmowanej podczas standardowego posiłku, a następnie przeprowadzili podwójnie ślepą próbę z mlekiem i laktozą. -hydrolizowane mleko. Wystąpiło tak niewiele objawów w ich schemacie leczenia mlekiem ze zwykłymi śniadaniami pacjentów, że nie zauważono żadnych skutków hydrolizy laktozy i laktozy. Śniadania mogły zawierać różne ilości tłuszczu, co opóźnia opróżnianie żołądka, a tym samym ogranicza przepływ laktozy do jelita, miejsca enzymu laktazy.
Theodore M. Bayless, MD
David M. Paige, MD, MPH
Marshall S. Bedine, MD
Szpital Johnsa Hopkinsa, Baltimore, MD 21287
Odniesienie1. Bedine MS, Bayless TM. Modyfikacja tolerancji laktozy przez glukozę lub posiłek. Clin Res 1972; 20: 448-448 streszczenie.
Google Scholar
Dodanie aspartamu w celu zwiększenia słodyczy niezhydrolizowanego mleka stanowi problem. Spotykałem nudności, wzdęcia, bóle brzucha, płaskusy i biegunkę (czasami krwawe) u wielu osób z jednoznaczną reakcją na produkty zawierające aspartam.1,2 Cechy te były odtwarzalne po wznowieniu w większości. Taka nietolerancja często komplikuje diagnozę u pacjentów z różnymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, w tym z nietolerancją laktozy i neuropatią cukrzycową.2
HJ Roberts, MD
Palm Beach Institute for Medical Research, West Palm Beach, FL 33407
2 Referencje1. Roberts HJ. Aspartam (NutraSweet): czy jest bezpieczny. Philadelphia: Charles Press, 1989.
Google Scholar
2. Roberts HJ. Aspartam jako przyczyna biegunki u diabetyków. List Townsend dla lekarzy. Czerwiec 1994: 623-4.
Google Scholar
Alergia na mleko nie została wspomniana jako przyczyna nietolerancji mleka Pacjenci z alergią na mleko mogą tolerować białko mleka i laktozę po ustąpieniu alergii.
David L. Morris, MD
Allergy Associates of La Crosse, La Crosse, WI 54602-2408
Badanie Suareza i wsp. był dobrze zaprojektowany i dobrze poinformowany. Niestety, rodziny w mojej praktyce są bardziej skłonne do czytania podsumowania kapsuł, które dr Levitt, jeden z autorów, dał mediom: Ostatecznym rezultatem jest to, że praktycznie nie ma nikogo, kto nie toleruje szklanki mleka a dzień. 1 Ani to stwierdzenie, ani artykuł Associated Press, w którym go zawarto, wyraźnie wskazują, że wnioski odnoszą się tylko do grupy dorosłych, którzy byli badani. Nietolerancja laktozy jest chorobą, która zwykle rozpoczyna się w dzieciństwie i nie jest nieuzasadnione podejrzenie, że na dziecko wpływa znacznie mniejsza ilość mleka niż osoba dorosła ponad dwukrotnie jego wielkość. Ponadto dziecko to jest o wiele bardziej prawdopodobne, że otrzyma pełne osiem płynnych uncji mleka w kartonie w szkole lub w ciągu dnia, nie wspominając o mleku na płatki na śniadanie, szklankę mleka przy kolacji i od czasu do czasu lody dla deser.
Jako pediatra staram się przekonać niektórych rodziców, że ich dzieci potrzebują mniej mleka, a nie badań kontrastowych czy endoskopii. Dr Levitt mógł równie dobrze wymazać wszystkie moje wysiłki z jednym nieprzemyślanym zgryzem.
Diane Lind Fenster, MD
1625 Patton St., Green Bay, WI 54301
Odniesienie1. Haney DQ. Badanie rzuca wątpliwości na nietolerancję mleka. Gazeta Green Bay Press. 6 lipca 1995 r .: A-3.
Google Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają:
Do redakcji: Naszym celem było przeprowadzenie podwójnie ślepej, randomizowanej analizy symptomatycznych reakcji na dzienne spożycie kubka mleka przez osobników, u których stwierdzono nietolerancję laktozy. Medow i Sloan sugerują, że tylko osoby, u których wystąpiły objawy po wstępnym badaniu z użyciem 15 g laktozy, należało włączyć do podwójnie ślepej próby. Jedynym celem wstępnego badania z użyciem 15 g laktozy było ustalenie częstotliwości zaburzeń wchłaniania laktozy u tej zdiagnozowanej grupy pacjentów. Ponieważ ten ładunek laktozy został dostarczony w sposób niezaślepiony, analiza związanych z tym symptomów dostarczyłaby mało użytecznych informacji.
Zgadzamy się z Bayless i in. na objawy wynikające z nieprawidłowego wchłaniania laktozy mogą wpływać spożywane pokarmy w połączeniu z laktozą. Oceniliśmy reakcję objawową na mleko wypite w zwykły sposób z posiłkiem. Wyniki sugerują, że szklanka mleka wypita podczas śniadania spowodowała nieznaczne objawy w grupie osób, które wcześniej uważały, że spożycie tej ilości mleka może spowodować poważne objawy.
Jak wskazuje Morris, objawy po spożyciu mleka mogą być wynikiem alergii na białka mleka lub nietolerancji laktozy. U dorosłych alergia na mleko jest uważana za bardzo rzadką w odniesieniu do wysokiej częstotliwości zaburzeń wchłaniania laktozy. Chociaż nasze badanie miało na celu zbadanie objawów wynikających z przyjmowania laktozy, brak odczuwalnych objawów za pomocą konwencjonalnego lub hydrolizowanego laktozy mleka sugeruje, że nie mieliśmy do czynienia z alergią na mleko udającą nietolerancję laktozy.
Zgadzamy się z Fensterem, że nasze odkrycia u dorosłych nie mogą być ekstrapolowane na dzieci Objawy nietolerancji laktozy są bardziej prawdopodobne, gdy wzrasta dawka laktozy. Biorąc pod uwagę mniejszą wagę dzieci, mogą one odczuwać objawy po wypiciu mleka tolerowanego przez dorosłych. W rozmowach z mediami konsekwentnie staraliśmy się ograniczyć nasze wnioski dokładnie do tego, kto i co było badane – czyli dorośli spożywając dziennie filiżankę mleka ze śniadaniem.
Roberts sugeruje, że nasze wyniki mogły zostać zakłócone przez objawy wynikające ze stosowania aspartamu do słodzenia konwencjonalnego m
[hasła pokrewne: salus śrem, uro vaxom opinie, dionelle opinie ]

Tags: , ,

No Responses to “Nietolerancja laktozy”

 1. Drugstore Cowboy says:

  Zawiera wsobie nie tylko wapń ale także witamine d

 2. Cool Whip says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: podkłady medyczne[...]

 3. Kitchen says:

  jestem chora na niedoczynnosc tarczycy i przysadki mozgowej

 4. Melania says:

  [..] Cytowany fragment: usg kraków prywatnie[...]

 5. Brajan says:

  Polecono mi fototerapię

 6. Easy Sweep says:

  [..] Cytowany fragment: ścięgno achillesa[...]

 7. Snow Hound says:

  Kiedyś mojej siostrze laryngolog zalecił laser i sollux na zatoki

Powiązane tematy z artykułem: dionelle opinie salus śrem uro vaxom opinie