Chirurgia a terapia fizyczna dla łzy łąkotki i choroby zwyrodnieniowej stawów AD 9

Uznajemy jednak, że ponieważ zadania leczenia nie zostały zaślepione, a przecież po operacji nie można było przejść w grupie artroskopowo-częściowej meniscektomii, ta analiza wtórna była podatna na uprzedzenia. Kilka ograniczeń badania uzasadnia dyskusję. Po pierwsze, ponieważ zapisaliśmy tylko 26% kwalifikujących się pacjentów, nasze wnioski należy uogólniać ostrożnie. Najczęstszym powodem, dla którego pacjenci odrzucili nabór, była silna preferencja dla jednego lub drugiego leczenia. Ponieważ preferencje pacjentów mogą wiązać się z wynikami leczenia, nasze badanie może być podatne na błędy selekcji. Chirurdzy uczestniczący mogli nie polecić potencjalnie kwalifikujących się pacjentów, ponieważ nie byli w stanie losowo przypisać tych pacjentów do leczenia; ta forma selektywnej rekrutacji może również wywoływać uprzedzenia26. Po drugie, ponieważ badanie przeprowadzono w ośrodkach arbitrażowych, wyniki należy starannie uogólnić do ustawień społeczności. Po trzecie, nie formalnie oceniamy wierności fizjoterapeutów lub chirurgów w standardowych protokołach interwencyjnych. Na koniec nasze badanie nie zostało zaślepione, ponieważ nasza grupa śledcza nie uznała wykonalnej grupy porównawczej za próbną.
Pomimo tych ograniczeń wyniki naszego badania mogą pomóc kierownictwu w opiece nad pacjentami z objawami kolana, łzami łąkotkowymi i obrazowymi objawami choroby zwyrodnieniowej stawów. Nasze odkrycia sugerują, że zarówno artroskopowa częściowa meniskektomia, jak i skierowanie do fizykoterapii – z możliwością rozważenia artroskopowej częściowej meniskektomii, jeśli nie zostaną osiągnięte znaczne ulepszenia – prawdopodobnie doprowadzą do znacznej poprawy stanu funkcjonalnego i bólu kolana w okresie od 6 do 12 lat. okres miesięczny. Biorąc pod uwagę, że poprawa stanu funkcjonalnego i bólu po 6 miesiącach nie różniła się istotnie pomiędzy pacjentami przypisanymi do artroskopowej częściowej meniscektomii, a tymi, którzy zostali przypisani wyłącznie do fizykoterapii, i że 70% pacjentów w grupie z fizykoterapią nie poddawało się operacji, dane te znaczna pewność co do początkowej strategii nieoperacyjnej. Nie ma pewności, czy pacjenci poddawani artroskopowej częściowej meniscektomii są bardziej narażeni na progresję choroby zwyrodnieniowej stawów niż pacjenci leczeni nieoperacyjnie.27-30 Przewiduje się, że ocena długości badań obrazowych w naszym badaniu ma odpowiedzieć na to pytanie.
Podsumowując, u pacjentów z objawami z łzami łąkotkowymi i obrazowymi objawami łagodnej do umiarkowanej choroby zwyrodnieniowej stawów, którzy zostali losowo przydzieleni do artroskopowej częściowej łąkotki z pooperacyjną fizjoterapią, poprawa stanu funkcjonalnego i bólu po 6 miesiącach nie różniła się znacząco od poprawy stanu zdrowia. pacjentów losowo przydzielonych do standardowego schematu fizykoterapii Jednak 30% pacjentów przydzielonych do grupy fizykoterapii przeszło na operację w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Wyniki te powinny pomóc w podejmowaniu decyzji przez pacjentów i ich lekarzy.
[więcej w: swędzące krosty na ciele, vitreolent cena, cewnik nelatona ]

Tags: , ,

No Responses to “Chirurgia a terapia fizyczna dla łzy łąkotki i choroby zwyrodnieniowej stawów AD 9”

 1. Liwia says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dentysta bielsko biała cennik[...]

 2. Capital F says:

  przy biegunkach i ogolnie problemach z jelitami sprawdza sie intesta

 3. Ignacy says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: lekarz[...]

 4. Cabbie says:

  Ja wole sie przebadac co roku

 5. Mr. Fabulous says:

  [..] Odniesienie w tekscie do olejek arganowy[...]

 6. Bugger says:

  Sugeruje poczytać o nietolerancji i alergiach

Powiązane tematy z artykułem: cewnik nelatona swędzące krosty na ciele vitreolent cena