Zachowanie międzynarodowego centrum Fogarty – korzyści dla Amerykanów i świata

W proponowanym budżecie na rok finansowy 2018 prezydent Donald Trump zalecił zlikwidowanie Centrum Międzynarodowego Fogarty (FIC) w National Institutes of Health (NIH). Chociaż PZH rzeczywiście otrzymał zwiększone fundusze w budżecie na rok budżetowy 2017, który został podpisany 5 maja, FIC – lider amerykańskich wysiłków na rzecz globalnego zdrowia w dziedzinie zdrowia od 50 lat – może być podatny na zagrożenia w nadchodzących negocjacjach nad budżetem na 2018 rok. Dyrektor NIH Francis Collins zasygnalizował, że oczekując na wytyczne Kongresu, ocenia, czy może uzasadnić kontynuowanie FIC, jeśli NIH zmaga się z cięciami budżetowymi1. Według nas, jako obecnych lub byłych odbiorców wsparcia FIC, centrum stanowi cenne i skuteczne inwestycje naukowe i dyplomatyczne, a niewielkie zmniejszenie budżetu federalnego, które wynikałoby z jego eliminacji, byłoby znacznie mniejsze niż to, co zostałoby utracone. Misja FIC jest trojakiego rodzaju: realizacja celów NIH poprzez wspieranie globalnych badań nad zdrowiem przeprowadzanych przez amerykańskich i międzynarodowych badaczy, budowanie partnerstwa między instytucjami badawczymi w Stanach Zjednoczonych i za granicą oraz szkolenie nowego pokolenia naukowców w celu zaspokojenia globalnych potrzeb zdrowotnych. Wysiłki Centrum przyczyniły się do innowacji medycznych wykraczających poza granice. Jego zamknięcie nie tylko będzie szkodliwe dla zdrowia na świecie, ale wpłynie również na zdrowie Amerykanów i utrudni szkolenie amerykańskich naukowców.
Publikacje naukowe indeksowane w PubMed od Fogarty International Center (FIC) Granty i grantobiorcy z pięciu najwyżej opłacanych instytutów Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH). Instytuty NIH o największym budżecie to National Cancer Institute; Narodowy Instytut Alergologii i Chorób Zakaźnych; Narodowy Instytut Serca, Płuc i Krwi; Narodowy Instytut Ogólnych Nauk Medycznych; oraz Narodowy Instytut Cukrzycy i Trawienno-Naczyniowych. Dane pochodzą z NIH Research Portfolio Online Reporting Tools (RePORT): Success Rates, 2017. Dane uzyskane kwietnia 2017 r. Numery publikacji zostały uzyskane przez zapytania PubMed oparte na dwu- i trzyliterowych kodach grantów dla każdego instytutu NIH i centrum .
FIC sprzyja współpracy badawczej między USA i instytucjami zamorskimi w celu opracowania metod leczenia, które zmniejszają niepełnosprawność i ratują życie. Chociaż centrum ma najmniejszy budżet wśród 27 instytutów i centrów NIH (70,4 miliona dolarów w roku podatkowym 2016), stypendyści FIC są jednymi z najbardziej produktywnych w publikowaniu recenzowanych artykułów (patrz wykres). W 2015 r. Badacze wspierani przez centrum opublikowali ponad 20 artykułów na roczny budżet w wysokości miliona USD. Wnioski o dotacje FIC są bardzo konkurencyjne. W roku podatkowym 2016 kandydaci ubiegający się o nagrodę za rozwój kariery K01 uzyskali wskaźnik sukcesu 22,7%, w porównaniu z 32,1% za takie nagrody we wszystkich instytutach NIH.
FIC sfinansowała szeroko zakrojone badania, których wyniki są istotne dla głównych problemów zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Naukowcy wspierani przez FIC pracują nad poprawą zapobiegania udarom, leczeniem gruźlicy opornej na wiele leków i oceną kandydatów na szczepionki przeciwko HIV. Finansowane przez FIC wysiłki podejmują problem fałszywych leków, które zabijają miliony pacjentów na całym świecie i że wielu Amerykanów kupuje nieświadomie; identyfikacja nowych leków przeciwnowotworowych w wodach u wybrzeży Panamy; i znalezienie sposobów na zajęcie się największym zabójcą młodych amerykańskich podróżnych, wypadkami drogowymi.
Około jedna trzecia grantów FIC koncentruje się na odkryciach naukowych, a dwie trzecie wspierają szkolenia badawcze
[hasła pokrewne: pogotowie okulistyczne olsztyn, dyżury aptek radomsko, kajmanowa instagram ]

Tags: , ,

No Responses to “Zachowanie międzynarodowego centrum Fogarty – korzyści dla Amerykanów i świata”

 1. Cujo says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu lekarskie wizyty domowe[...]

 2. Glyph says:

  To sa oficjalne informacje medyczne

 3. Mr. Spy says:

  [..] Cytowany fragment: tłuszcze nienasycone[...]

 4. Nickname Master says:

  Medycyna sryna…

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek radomsko kajmanowa instagram pogotowie okulistyczne olsztyn