Zachowanie międzynarodowego centrum Fogarty – korzyści dla Amerykanów i świata ad

Programy szkoleniowe centrum były wzorem trwałych, opartych na misji wysiłków, aby wyposażyć amerykańskich naukowców i ich kolegów w krajach o niskim i średnim dochodzie (LMIC) do wspólnego stawienia czoła światowym wyzwaniom zdrowotnym. Na przykład, od 2003 r. Program Fogarty Global Health Fellows and Scholars zapewnia całoroczne doświadczenie w zakresie szkoleń badawczych dla doktorantów i naukowców z tytułem doktora w finansowanych ze środków USA ośrodkach badawczych LMIC. Ukierunkowany na przywództwo i finansowanie z FIC, program wykorzystał wsparcie wielu dodatkowych instytutów i centrów NIH. Systematyczne oceny 558 uczestników wspieranych przez ten program w 61 lokalizacjach w 27 krajach do 2012 r. Wykazały, że stale angażowali się w badania (67% skuteczności przy kolejnych wnioskach o dotacje) oraz że beneficjenci uznali, że finansowanie przez FIC miało decydujące znaczenie dla ich kariery zawodowej oraz umożliwienie im rozwijania umiejętności w zakresie wspierania innych stażystów badawczych.2 Tematy badane przez uczestników FIC miały istotne znaczenie dla warunków zdrowotnych USA, w tym zarówno chorób zakaźnych (zwłaszcza HIV-AIDS), jak i chorób niezakaźnych; Dotacje obejmują również badania w zakresie nauk podstawowych, systemów opieki zdrowotnej i zachowań zdrowotnych.2 Większość stypendystów ma pochodzenie amerykańskie, więc program stanowi niezwykłą i udaną inwestycję w potencjał badawczy USA, a także dyplomację, co daje znaczną produktywność badawczą, zapewniając przyszłość liderzy badań z doświadczeniami szkoleniowymi niedostępnymi w Stanach Zjednoczonych i wspierającymi stosunki międzynarodowe.
FIC wspierała również szkolenia dla naukowców z LMIC za pośrednictwem dodatkowych programów, w tym międzynarodowego programu szkoleniowego i badawczego AIDS, zwanego obecnie programem szkoleniowym w zakresie badań nad HIV. Program ten zwiększył możliwości badawcze zarówno w instytucjach amerykańskich, jak i LMIC, ponieważ instytucjonalni odbiorcy amerykańscy tych grantów ustanowili lub rozszerzyli swoje globalne jednostki opieki zdrowotnej i przyciągnęli studentów ze Stanów Zjednoczonych i LMIC do szkolenia naukowego. Praktykanci LMIC przynoszą dodatkowy wymiar rozmowom w klasie w USA, dzięki swojej wiedzy z pierwszej ręki na temat warunków, kultury i wymagań zdrowotnych w swoich krajach. Niektórzy stażyści w przeszłości są obecnie na kierowniczych stanowiskach w organizacjach międzynarodowych, takich jak Pan American Health Organization, Indiańska Rada Badań Medycznych i Sieć Badaczy AIDS we wschodniej i południowej Afryce, zwiększając możliwości globalnej współpracy w celu zwalczania pojawiających się zagrożeń przekraczać granice.
Te inwestycje budujące potencjał w naukowcach LMIC stanowiły także podstawę przełomowych badań realizowanych przez inne instytuty NIH oraz organizacje amerykańskie i wielonarodowe. Doskonałym przykładem jest badanie HIV Prevention Trials Network (HPTN) 052, randomizowane badanie prowadzone przez National Institute of Allergy and Infectious Diseases, które dowiodło, że skuteczna terapia antyretrowirusowa powstrzymuje przenoszenie HIV drogą płciową (https://hptn.org/ research / studies / hptn052). Proces, który nie mógł się powieść bez miejsc LMIC, wykorzystał sieć 13 stron badawczych wspieranych przez FIC w dziewięciu krajach w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej i Ameryce Północnej oraz co najmniej 13 kluczowych badaczy, którzy otrzymali szkolenie z zakresu badań finansowane przez FIC
[hasła pokrewne: dentysta poznań, chirurgiczne usuwanie ósemek, dentysta bydgoszcz ]

Powiązane tematy z artykułem: chirurgiczne usuwanie ósemek dentysta bydgoszcz dentysta poznań