Opowieść o dwóch epidemiach – leczenie HCV wśród rdzennych Amerykanów i weteranów ad

Płatnicy tacy mają ścisłe kryteria dotyczące leczenia HCV, ponieważ muszą starać się chronić własne budżety przed kosztownym lekiem na powszechną chorobę. Końcowym rezultatem jest to, że klinicyści VA mogą zapewnić leczenie wszystkim swoim pacjentom z HCV, podczas gdy ich odpowiedniki IHS nie mogą. Powolny postęp w kierunku eliminacji HCV nie jest wynikiem braku poświęcenia ze strony lekarzy IHS i plemiennych. Agencja korzysta z usług telezdrowia i telekonsultacji z zewnętrznymi specjalistami w zakresie HCV i posiada wiele udogodnień, które skutecznie leczą niewielką liczbę pacjentów na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej. IHS uczestniczy w wielu programach telezdrowia dotyczących HCV każdego miesiąca, korzystając z platformy ECHO (Extension for Community Healthcare Outcomes). Dziesiątki klinicystów IHS wzięło udział w osobistym szkoleniu immersyjnym dotyczącym leczenia HCV poprzez partnerstwo z University of New Mexico i University of California w San Francisco. Regionalne szpitale telemedycyny HCV zostały odtworzone przez plemienne jednostki na Środkowym Zachodzie i Północnym Zachodzie. IHS oferuje krajowe wytyczne w zakresie kontroli HCV i polityki na poziomie zakładu oraz przeprowadził wiele wielkoformatowych rund i sesji szkoleniowych opartych na sieci Web.
Wysiłki te są godne pochwały w sieci głównie wiejskich zakładów opieki zdrowotnej z bardzo małą liczbą specjalistów, ale nie są one wystarczające, aby zaspokoić popyt kliniczny. Rozmowy z dostawcami IHS ujawniają frustracje, które mają wspólny temat: gdyby nowsze leki HCV znalazły się na formularzu IHS, dostawcy mogliby leczyć znacznie więcej pacjentów. Kliniki telemedycyny i budowanie zdolności są niezbędne, ale nie są wystarczające, aby zaspokoić potrzeby wszystkich pacjentów z IHS z HCV; brak dostępu do leków jest najważniejszą barierą w szerszym zakresie leczenia HCV w ramach IHS.
Dyskusje na temat federalnej opieki zdrowotnej dla Indian amerykańskich mają tendencję do wywoływania pewnych reakcji na akcje. Po pierwsze, amerykańscy Indianie mają rozległe bogactwo z kasyn, aby uzupełnić finansowanie federalne. W rzeczywistości tylko niewielka część kasyn osiąga znaczne dochody dla plemion. Ogromna większość Narodów Ameryki Indyjskiej, z uwagi na to, że zostały zepchnięte na najbardziej odległe i niepożądane obszary, musi polegać na dolarach federalnych za budżety operacyjne placówek opieki zdrowotnej, które służą ich społecznościom.
Drugą odpowiedzią jest to, że IHS nie spełnia pewnych aspektów świadczenia opieki zdrowotnej. Chociaż niedociągnięcia agencji zostały ostatnio pokryte przez media, VA napotyka podobne problemy, ale pokazał, że federalna opieka zdrowotna może przynieść silne wyniki w eliminacji HCV, jeśli ma odpowiednie zasoby.
Częstość występowania ostrego zapalenia wątroby typu C w Stanach Zjednoczonych w zależności od rasy i pochodzenia etnicznego, 2000-2015. Wykres pokazuje nowe infekcje HCV i tylko u części pacjentów z HCV występują ostre objawy. Dane pochodzą z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.
Rząd Stanów Zjednoczonych ponosi szczególną odpowiedzialność zarówno przed amerykańskimi Indianami, jak i weteranami. Weterani służyli swojemu krajowi. Narody Indyjskie, po długiej walce, mają traktaty ratyfikowane przez rząd, które dyktują suwerenne stosunki między narodami, a federalne zaufanie powierzają przestrzeganie porozumień traktatowych
[przypisy: badania w ciąży nfz, wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne, myszka stawowa ]

Powiązane tematy z artykułem: badania w ciąży nfz myszka stawowa wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne