Cena przekroczenia granicy dla leków

Kanadyjczycy są przyzwyczajeni do płacenia więcej za identyczne produkty sprzedawane na południe od granicy. Sprzęt do hokeja, być może paradoksalnie, może czasami kosztować nawet 18% więcej na północ; i istnieją podobne różnice cenowe w przypadku kosmetyków, książek i elektroniki. Istnieje wiele powodów, dla których towary kosztują więcej w Kanadzie niż w Stanach Zjednoczonych, bez względu na wartość dolara kanadyjskiego, w tym wyższe koszty prowadzenia działalności (Kanada ma wyższe płace minimalne), niższą siłę nabywczą i taryfy, między innymi. Leki na receptę, jednak zazwyczaj nie podążają za tym schematem. Zgodnie z raportem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z 2015 r. W 2013 r. Wydatki na leki wydawane na receptę w Stanach Zjednoczonych (około 026 USD [w USA]) przekraczały te we wszystkich innych krajach, w tym w Kanadzie (około 713 USD). ]) i była prawie dwukrotnie wyższa od średniej OECD (około 515 USD [US]). Wysokie wydatki wiążą się z dwoma czynnikami: wyłącznością rynkową i siłą negocjacyjną1. W Stanach Zjednoczonych nowe leki otrzymują średnio od 12 do 15 lat wyłączności rynkowej po zatwierdzeniu przez Food and Drug Administration (FDA), oraz leki biologiczne mogą być wolne od bezpośredniej konkurencji nawet dłużej. W okresie wyłączności na rynku leki markowe są chronione przed konkurencją ze strony produktów generycznych, producent ustala ceny na dowolnym poziomie, jaki będzie ponosił rynek, i nie ma ograniczenia co do tego, ile cena ta może wzrosnąć każdego roku. Płatnicy amerykańscy są ograniczani w negocjowaniu cen narkotyków różnymi regułami, takimi jak te wymagające ubezpieczenia dla wielu leków zatwierdzonych przez FDA (prawie wszystkie z nich, w przypadku Medicaid, a wszystkie w niektórych kategoriach, w przypadku Medicare Part D) .
W Kanadzie, podobnie jak w innych krajach posiadających krajowy system ubezpieczeń zdrowotnych, agencje rządowe lub niezależne organizacje negocjują ceny leków z producentami i mogą zalecić odrzucenie tego zakresu na podstawie kosztu leku, jego opłacalności lub porównywalnej skuteczności. Cena leków markowych również nie może wzrosnąć bardziej niż indeks cen konsumpcyjnych. Kraje z krajowym systemem antynarkotykowym, takim jak te w Wielkiej Brytanii, Australii i Szwecji, osiągają jeszcze większe ustępstwa cenowe. Negocjacje i kontrola cen w Kanadzie częściowo wyjaśniają, dlaczego niektóre z najbardziej powszechnych markowych leków mają ceny gotówkowe (koszty ponoszone przez osoby bez ubezpieczenia zdrowotnego), które stanowią ułamek tych w Stanach Zjednoczonych.
Niedawna ankieta wykazała, że około 8% obywateli USA kupuje leki na receptę z Kanady lub innych krajów w celu uzyskania niższych cen zakupu, 2 i decydenci okresowo proponują instytucjonalizację tego rozwiązania. Ustawa o żywności, lekach i kosmetyce oficjalnie zakazuje takiego importu, chociaż FDA nie na ogół egzekwuje tego zakazu dla osób importujących produkty na własny użytek. Agencja od czasu do czasu nadzorowała import leków w sytuacjach awaryjnych, aby reagować na braki kluczowych produktów.
Legislacyjne próby zezwalania na szerszy import kanadyjskich narkotyków nigdy nie zyskały trakcji na poziomie państwowym ani federalnym i były aktywnie zwalczane przez markowy przemysł farmaceutyczny
[patrz też: vitreolent cena, uro vaxom opinie, uro vaxom opinie poznań ]

Tags: , ,

No Responses to “Cena przekroczenia granicy dla leków”

 1. Aurelia says:

  Milo sie czytalo

 2. Helena says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: skóra[...]

 3. Tomasz says:

  W efekcie okazało się, że to rzadki, złośliwy nowotwór

 4. Antonina says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zabiegi ortodontyczne[...]

 5. Guillotine says:

  Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

 6. Wheels says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: stomatolog bielany warszawa[...]

 7. Freak says:

  Bardzo ciekawy i wyczerpujacy artykul

Powiązane tematy z artykułem: calcifos uro vaxom opinie vitreolent cena