Cena przekroczenia granicy dla leków ad

W 2013 r. Wprowadzono ustawę o apterze w Maine, aby umożliwić mieszkańcom tego stanu bezpośrednie importowanie leków z zarejestrowanych aptek w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii lub Australii. W 2015 r. Federalny sąd okręgowy unieważnił jednak prawo, uznając, że import leków należy do kompetencji rządu federalnego. Na poziomie krajowym ustawa o modernizacji Medicare z 2003 r., Która ustanowiła Medicare Part D, zawiera przepis, który umożliwiłby import leków, jeśli są one bezpieczne i zapewniają oszczędności. Jednak przepis ten nigdy nie został wdrożony. Nowsze ustawodawstwo federalne w większości utknęło w martwym punkcie. W styczniu 2017 r., W obliczu rosnącej publicznej troski o wysokie koszty leków na receptę, senator Bernie Sanders (I-VT) i Amy Klobuchar (D-MN) przedstawili propozycję umożliwienia obywatelom USA zakupu leków na receptę od zatwierdzonego kanadyjskiego Apteka; została przegłosowana od 52 do 46. Niektórzy senatorowie, którzy głosowali przeciwko temu środkowi, powiedzieli, że martwią się, że kanadyjskie narkotyki nie są bezpieczne.
Obawy o bezpieczeństwo zostały również podniesione w ostatnim otwartym liście do Kongresu od czterech poprzednich komisarzy FDA. Argumentowali oni, że leki zakupione z zagranicy mogą być niespełniające norm, niebezpieczne, zafałszowane lub fałszywe 3. Choć z pewnością musimy być czujni na temat jakości zaopatrzenia w leki na receptę, nie wiemy o żadnych większych problemach bezpieczeństwa z lekami. sprzedawane w Kanadzie; dwupartyjny raport Senackiej Komisji Specjalnej ds. Starzenia się w 2016 r. wykazał, że standardy bezpieczeństwa lekarskiego są dość podobne w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Health Canada, odpowiednik tego kraju w FDA, kieruje się rygorystycznymi standardami w celu zapewnienia bezpieczeństwa farmaceutyków, w tym inspekcji i stosowania standardów Światowej Organizacji Zdrowia dla dobrych praktyk produkcyjnych (GMP) .4 W latach 2014-2015 w sumie 97% leków w Kanadzie zakłady produkcyjne zostały uznane za zgodne z GMP.4 Z miejsc produkcji dla kanadyjskich nielegalnych zakładów, w przybliżeniu jedna czwarta znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Większość leków sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych – czy to markowych, czy generycznych – produkowanych jest poza granicami kraju iw tym sensie są już importowane. FDA ma ugruntowane procedury zapewniające bezpieczeństwo tych zagranicznych produktów.
Sanders i inni senatorowie opracowali także ustawę o niedochodowym i bezpiecznym przepisywaniu leków, aby poruszyć kwestię bezpieczeństwa kanadyjskich narkotyków2. Propozycja obejmuje opracowanie systemu regulacyjnego, który pozwoliłby kanadyjskim aptekom i dystrybutorom hurtowym stać się certyfikowanymi zagranicznymi sprzedawcami. .2 Aby otrzymać oznaczenie, sprzedawca musi być w Kanadzie, być dystrybutorem leków na receptę oferowanych do importu, być ustanowionym na 5 lat lub więcej, zapewniać leki tylko w przypadku, gdy istnieje ważna recepta, przestrzegać kanadyjskich przepisów i regulacji, przeprowadzaj regularne kontrole jakości, zezwalaj na regularne testy laboratoryjne, powiadamiaj wszystkie strony o wycofaniu produktu, stosuj proces rozwiązywania naruszeń przepisów, nie sprzedawaj produktów, które są nielegalne w Kanadzie i spełniają dodatkowe kryteria wdrażane przez sekretarza służby zdrowia i ludzi.2 Kanadyjskie apteki będą również musiały uiścić opłatę użytkownika za dodatkowe monitorowanie FDA
[podobne: przychodnia judyta skierniewice, cewnik nelatona, vitreolent cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Cena przekroczenia granicy dla leków ad”

 1. Gabriela says:

  Jak olej lniany to tylko świeży i przechowywany w lodówce w ciemnej butelce

 2. Neophyte Believer says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu łóżka rehabilitacyjne lublin[...]

 3. Junkyard Dog says:

  Trzeba tylko pamiętać, że w aptekach są suplementy

 4. Ryszard says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ultrasonograf[...]

 5. Kajetan says:

  Lekarze czesto sie wsciekaja, ze ludzie na wlasna reke dokdztalcaja sie w internecie

 6. Martyna says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odżywki[...]

 7. Szymon says:

  wynik badania poziomu glukozy wymagał od razu konsultacji z diabetologiem ?

Powiązane tematy z artykułem: cewnik nelatona przychodnia judyta skierniewice vitreolent cena